Google Sertifikalı Reklam Ajansı ile çalışmanın avantajları

Google Reklam Ajansı

Google reklam ajansı ile çalışmanın avantajlarından biri reklam maliyetlerini düşürmektir. Google reklamları ile daha optimize edilmiş verimli google arama reklamları oluşturulmasıdır.

Google’a Nasıl Reklam Verilir ?
Google reklamları için Google Reklam Ajansı ile çalışarak amacı doğru tanımlanmış bir kampanyaya sahip olmak herşeyden önce gelir.

Size öncelikle Google Ads hakkında temel bilgiler verecek, ardından amaç ve hedeflerimizi saptayarak bir analiz bilgilendirmesi yapacağız. Hesabınızı ve ilk reklamlarınızı oluştururken bilgilendireceğiz.

Google reklam kampanyanıza karar verdikten sonra Uzman deneyimli ekibimizle google ‘a reklam vermek artık çok kolay!
Eski adıyla google adwords reklamları yeni adıyla Google Ads Reklamları olarak alınır.

Google Kampanya Türleri şunlardır:
Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı
Yalnızca Arama Ağı
Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı
Alışveriş
Yayın içi video
Evrensel uygulama

Google reklamları Kampanya alt türleri şunlardır:
Standart
Tüm özellikler
Pazarlama hedefleri

Şimdi Google reklamları ile neler yapılabileceğine bakalım.

Google reklamlarının Temel Hedefleri ;

Satış
Potansiyel müşteriler
Web sitesi trafiği
Ürün ve marka üzerinde düşünme
Marka bilinirliği ve erişim
Uygulama tanıtımı

Google Arama ağı kampanyası
Google kullanıcıları reklamınızın anahtar kelimeleriyle alakalı terimleri arattıklarında Arama Ağı kampanyasındaki reklamlar Google arama sonuçları ve diğer Google sitelerinin yanında görünür.
Yerel bir butik işlettiğinizi düşünelim. Bir Arama Ağı kampanyası “gece kıyafeti” şeklinde aradıkları sırada potansiyel müşterilere metin reklamları göstermenizi sağlar.

Reklamlar arama sonuçları sayfalarıyla eşleştirilirken aratılan terim veya kelime öbekleri esas alınır. Örneğin, Google’da “elektrik sigorta tamiri” araması yapıldığında, bu kelime öbeğinin anahtar kelime olarak kullanıldığı bir reklam gösterilebilir.

Google Reklamlarında Arama Ağı kampanyalarının asıl amacı, genellikle kullanıcıları reklamınızı tıklamak veya işletmenizi telefonla aramak gibi işlemlere sevk etmektir. Bu kampanyalar, etkin bir biçimde bilgi arayan kullanıcılara reklam gösterir. Bir kullanıcı sizinki gibi bir ürün veya hizmeti bilinçli olarak aradığında, reklamınızı faydalı bulma ve tıklama olasılığı çok daha yüksektir. Çünkü Google Ads reklamları size organik arama sonuçlarının üzerinde görünmenizi sağlar. Google reklam vermek için yukarıda yazılı olan nedenler üst sıralara çıkma amacının size uygun olduğunu düşünüyorsanız. Google Ads reklamları kampanyalarından arama ağı kampanyası sizin için doğru seçenektir.

Profesyonel Google Sertifikalı uzmanlarla çalışmak için iletişime geçin.