Sosyal Medya Eğitimi Bursa

Alirıza Durmaz Kimdir?

 

ALİRIZA DURMAZ eğitim kariyerine Esenevler İlkokulu, Erdoğan Şahinoğlu İlköğretim Okulu ve Çelebi Mehmet Lisesi’nde (2001) tamamladığı ilkokul ve lise eğitimini aldığı Bursa’da başlamıştır.

Eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde devam eden ALİRIZA DURMAZ, üniversite yıllarında Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi’nde çalışarak bilgisayar ve teknoloji alanındaki yeteneklerini geliştirmiştir.

2007 yılında Bursa’da kendi işletmesini kurarak dijital dünyada adım atmıştır. İlk olarak HTML ve Flash web siteleri tasarlayarak web geliştirme alanında deneyim kazanmış ve bu alandaki çalışmalarını web tasarımı ve yazılım geliştiriciliği ile sürdürmüştür.

Daha sonra, 2009-2010 yıllarında Google Ads ve Analytics gibi dijital pazarlama araçlarıyla tanışarak dijital reklamcılık dünyasına adım atmış ve ilk kampanyalarını başlatmıştır.

Aynı dönemlerde Facebook ile gruplar aracılığıyla kampanyalar hazırlayarak sosyal medya pazarlamasında da kendini geliştirmiştir.

ALİRIZA DURMAZ, Google Reklamları, Facebook, Instagram, Analytics raporlama gibi çeşitli düzeylerde yüzlerce projede yer almıştır.

Aynı zamanda WordPress tema tasarımları, optimizasyonları, özel eklenti yazılımları üretimi gibi süreçlerde ekip liderliği yaparak çeşitli web projelerine katkıda bulunmuştur.

Yüksek trafikli haber siteleri ve e-ticaret platformlarını yönetirken yazılım süreçlerine liderlik etmiş ve satış performans analizi, raporlama ve sonuç analizine entegrasyonlu CRM sistemleri yazılımları oluşturmuştur.

ALİRIZA DURMAZ, Yurtiçi ve Yurtdışında olmak üzere içerisinde Hastaneler, Televizyonlar, Holdingler gibi çeşitli nitelikteki 300’ün üzerinde projenin danışmanlık, web geliştirme, satış ve dijital pazarlama süreçlerini yönetmiştir.

Haber siteleri optimizasyonu, kullanıcı odaklı tasarım ve yazılım süreçlerinin üretimi gibi birçok alanda hizmet vermiştir.

Türkiye’nin ve Bursa’nın önde gelen markalarına uzun yıllar boyunca danışmanlık yapmış ve pazarlama stratejileri için ileri raporlama sistemleri yazılımları geliştirmiştir.

Ayrıca, birçok firmada kurum içi eğitimler ve seminerler vererek dijital pazarlama alanındaki bilgi ve deneyimini paylaşmıştır.
2021 Yılında Türkiye’nin bugüne kadar yapılmış en yüksek katılımlı (44 bin 175 kişi ) online sosyal medya eğitimini organize etmiştir.

ALİRIZA DURMAZ, DRM Dijital Pazarlama Ajansı’nın kurucusu olarak firma bünyesinde danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir.