Instagram yakın arkadaş listesi özelliğiyle fake hesaplardan korumayı planlıyor.

Arkadaşlarla paylaş özelliği

Instagram storyleri gönderirken seçip yakın arkadaş listesi (close friends) oluşturarak paylaşma özelliğiyle , sahte kullanıcılardan , gerçek kullanıcıları korumayı planlıyor. Özel paylaşımları da belirlenen kişilerle paylaşma kolaylığı sağlayan özellikle ilgili ınstagram bir de açıklama yaptı.

Instagram’dan yapılan resmi duyuruda,”Büyüyen topluluğuyla, insanların bazı özel anlarını herkesle paylaşmak istemeyeceğini düşünen Instagram, bu özellik sayesinde insanların daha kişisel anlarını yalnızca kendi seçtikleri küçük bir grup ile paylaşmasına izin veriyor” açıklaması yapıldı.

İnstagram yakın zamanda yaptığı bu açıklamayla aslında algoritmasında nasıl bir değişiklik yapacağına dair yeni detaylarında ipuçlarını vermiş oluyor.

Beta testlerinde de gördüğümüz özellikle kullanıcılar belirledikleri grup arkadaşlarıyla storylerini paylaşabildikleri gibi diğer kullanıcılara göstermedikleri storylerle özel paylaşımlar yapmayı sağlamış olacak.

Instagram Hikayeler’e sadece ‘Yakın Arkadaşlar’ ile paylaşma özelliği belirli kişilerle paylaşmayı sağlayan ‘Yakın Arkadaşlar’  Close Friends özelliğine profil sayfasındaki menüden ulaşılabilecek.  

Bu özellikle artık Instagram kullanıcıları hikayelerini  paylaşırken yalnızca yakın arkadaşları listesiyle paylaşma seçeneğini görecek. Birinin yakın arkadaşlar listesinde olup hikayelerini görüntülerken ise kullanıcıların karşısına yeşil bir ikon çıkacak.

 

Bir Cevap Yazın