WhatsApp’a “iş kataloğu” özelliği geliyor

Dünya’da 1,5 milyardan fazla kullanıcısı olan ve günümüzün en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor.

Daha çok WhatsApp’ı ileşitim kanalı olarak kullanan işletmeleri ilgilendiren yeni özellikle sayesinde, işletmeler artık ürün ve hizmetlerini kurumsal WhatsApp olarak da bilinen ‘Business WhatsApp’ üzerinden katalog özelliği ile ürün ve servislerini paylaşabilecekler.

Gelişme hakkında bilgilendirme açıklaması yapan Dijital Pazarlama Uzmanı Alirıza Durmaz, yenilikler hakkında işletmelerin dijital pazarlama alışkanlıklarını güncel tutma zorunluluğunun olduğunun altını çizerek, şunları söyledi.

“WhatsApp yönetimi, kullanıcıların işletmelerle bağlantı kurmasına ve işletmelerin uygulama aracılığıyla daha fazla insana ulaşması için, Facebook kullanıcılarının platformdan ayrılmak zorunda kalmadan işletmelerden ne elde edebildiklerini görmelerini sağlayacak yeni bir ürün kataloğu seçeneği ekledi.

Bu katalog sayesinde WhatsApp işletme hesabı kullanıcıları, ürün hizmet ve diğer özellikleriyle ilgili detayları gösterebilecekler. Yakın gelecekte kullanıcılara reklam seçenekleri de sunulabilir. İşletmelerin gerek sitelerinde, gerekse reklamlarında WhatsApp kullanımının yaygınlaşması ve bu konuda şirketlerin alt yapılarını uygun hale getirmeleri de zorunluluk haline geliyor.” Yeni uygulama sayesinde ilgili firmaların satış pazarlama stratejilerini yeni gelişmeleri yakından takip eden ve hızlı uyum sağlayan işletmeler için de önemli artılar getireceğinin altını çizen Durmaz, “İşletmeler, daralan pazar hacmi sorunlarını ortadan kaldırmakta daha başarılı işletmeler haline dönüşecek.

Belki şuanda insanlar ve işletmeler, WhatsApp’ı bağlantı kurmak için harika bir yol olarak buluyor. Ancak önümüzdeki aylarda, insanlar bir işletme ile sohbet ederken WhatsApp’ın içinde bir işletme kataloğu görebilecekler. Bu da önemli bir avantaj sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak ==> http://www.ekonomigazetesi.com/gundem/whatsappa-is-katalogu-ozelligi-geliyor-h14059.html

 

 

 

Bir Cevap Yazın